Ярослав Гінка

 

Ярослав Гінка: Білборди уже не "працюють". Зараз час ТБ та зустрічей з виборцями
Партія Віталія Кличка «УДАР» на Львівщині отримала депутатське представництво і в міській, і в обласній радах. Про те, як вдалося молодій політичній силі досягнути серйозного результату -- у розмові кореспондента "Expres.ua Львівські новини" з Ярославом Гінкою, очільником Львівської обласної організації партії «УДАР».

-- Як керівник обласного осередку політсили, чи задоволені ви місцевими виборами?

-- Через незрозуміле законодавство ми були у складній ситуації і не могли вчасно розпочати виборчу кампанію. Провели її за два місяці. А якби розпочали за півроку, то результат був би набагато кращим.

Та, незважаючи на це, я задоволений виборами: багато потужних партій на чолі з харизматичними лідерами взагалі не пройшли до міської ради. Це свідчить про те, що нашої роботи було дуже багато. І як ми зараз відпрацюємо у міськраді, як виправдаємо довіру мешканців -- буде результатом на наступні вибори. Ми хочемо нарощувати наші м'язи, будемо брати участь у виборах до парламенту.

-- Окрім часової проблеми ви фіксували якісь грубі порушення проти партії "УДАР" у Львові?

-- Не можу сказати, що конкретно проти нашої політичної сили хтось там вів нечесну гру чи вставляв палиці в колеса. Самі вибори проходили не досить прозоро і не досить якісно. Багато наших прихильників просто-на-просто не змогли проголосувати. Зокрема через черги. У виборчих комісіях не було дисципліни, їхні члени не мали необхідної підготовки для роботи. Усе це в сукупності породило хаос.

-- А що би ви назвали найбільшим позитивом у цій кампанії?

-- Можливо, це несерйозно звучить, але вважаю, що люди почали замислюватися над своїм майбутнім. Вони не обирали ті партії, які зазвичай притаманні Західній Україні, а проголосували за "УДАР". Думаю, наша сила стала маленьким відкриттям для Львова.

-- Чи багато грошей витратили на вибори львівські "УДАРівці"?

-- Ми не шукали спонсорів, бо не хотіли бути від когось залежними. А охочих вкласти гроші в партію, а потім мати з того вигоду, було достатньо.

Ми пішли шляхом громадських організацій та домовлялися з підприємствами з реклами, поліграфії про всілякі знижки. А в основному відпрацювали на ентузіазмі. І порівняно з іншими політичними силами, які навіть не потрапили до міської ради, ми витратили набагато менше коштів, а результат маємо вищий.

-- Ну але ж якою була сума?

-- Не можу її назвати... Ми не рахували. Отримав зарплату, продав авто -- витратив гроші на кампанію. Таким було фінансування.

-- На чому акцентували у передвиборній агітації?

-- Зустрічалися з мешканцями. Я особисто, без перебільшення, провів близько тисячі зустрічей. Ми зробили певні висновки: білборди, інша реклама -- більше не працюють. Зараз інший період, коли успіх партії базується на особистих зустрічах з виборцями, люди мають бачити, кого вони обирають, повинні поспілкуватися з цими людьми. Окрім того, працювали зі ЗМІ: телебачення надзвичайно рушійна сила.

-- Якою бачите співпрацю з міським головою Львова?

-- Не є секретом, що я маю певну опозиційність до Садового. Сподіваюсь, що на найближчій зустрічі з ним почую відповіді на низку запитань стосовно господарки й фінансових питань. У той же час розумію, що міського голову обрала громада, і цим не можна нехтувати.

-- Які політичні сили, представлені у мерії, будуть близькі до "УДАРу"?

-- Я за конструктивну співпрацю з усіма, незважаючи на колір прапорів та якісь особисті порухи. Міська та обласна ради мають займатися проблемами місцевої громади, а політику потрібно залишати для Києва.

-- Проте і на місцевому рівні виникають різні політичні колізії...

-- У мерії взагалі склалася унікальна ситуація: більшість має ВО "Свобода". А всі вони є моїми колегами. І якщо брати політичні переконання, то вони однакові -- ми є українцями і хочемо, щоб Україна розвивалася в патріотичному дусі.

Крім того, я багато років був членом ради міської організації партії "Пора". Тішуся, що мої колеги з "Пори" пройшли до мерії. Працюватимемо зі всіма у питаннях, які стосуються добра для Львова. Це стосується і "Партії регіонів" в обласній раді, хоча це партія влади, яка зараз нищить Україну. Але "регіонали" -- теж львів'яни і повинні думати про добробут Львівщини, тож їх не відкидатимемо.

-- Вибори часто стають випробуванням на вірність політичній силі. Чи не виявилося в "УДАРі" відступників?

-- "УДАР" - молода політична сила, яка недавно сформувалася, і формувалася досить правильно. Я не маю якихось пересторог, щоб не довіряти своїм колегам. Зараз у нас все гаразд, ми працюємо на результат. Усі "УДАРівці" -- як один кулак.

Юлія СлавінськаСоздан 19 окт 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником