Ярослав Гінка

«Кличко перемагає і в спорті, і в політиці»
Ярослав Гінка: «Кличко перемагає і в спорті, і в політиці»

Голова Львівської обласної організації партії «УДАР», депутат Львівської міської ради Ярослав Гінка розповів у інтерв’ю ЗІКу про перші здобутки цієї політичної сили на місцевому рівні, про труднощі в роботі депутата та стосунки з іншими політичними силами. А ще поділився враженнями від побаченої наживо перемоги Віталія Кличка у Кельні.

Основне наше завдання – допомогти кожному, хто до нас звернувся

З часу виборів до місцевих органів влади пройшло понад чотири місяці. Уже є можливість проаналізувати діяльність новообраних депутатів, побачити їхні перші кроки та зробити висновки про ефективність роботи. Розкажіть, чим займаються сьогодні депутати від політичної партії «УДАР» у Львівській міській раді?

– Я переконаний, що незважаючи на кількість депутатів у фракції, кожна політична сила, представлена у міськраді, може вирішити проблеми ремонту будинку, неналежної роботи ЖЕКу чи недбалого ставлення до мешканців з боку працівників якогось з КП. У цьому, на мою думку, й полягає робота депутата міської ради.

Без перебільшення, ми можемо уже сьогодні похвалитися тим, що допомогли як окремим мешканцям Львова, так і цілим будинкам. Ми тиснули на ЖЕКи, на окремі управління, і таким чином домагалися від них того, що вони починали належно виконувати свої безпосередні обов’язки. У переліку інструментів, якими може оперувати депутат міської ради, є достатньо засобів для того, аби змусити комунальні служби працювати на користь мешканців міста. Найкраща нагорода для нас – вдячність мешканців

Дуже часто доводиться чути нарікання депутатів місцевих рад на те, що вони ні на що не можуть вплинути, оскільки права місцевого самоврядування є лише формальними. Чи може в умовах недосконалого законодавства та обмежених повноважень місцевого самоврядування депутат міської ради на щось впливати?

– Звісно, може, але масштаб його впливу не такий вже великий. Місцеве самоврядування навряд чи може вирішити самотужки питання, якими переймається більшість громадян України – малі зарплати чи пенсії, низькі соціальні стандарти тощо. Це є у компетенції центральних органів влади.

Але ж маємо невирішені проблеми каналізації, прибудинкових територій, проблеми опалення, неполагоджені під’їзди, аварійно небезпечні дахи – це саме ті проблеми, які депутат міської ради може і повинен вирішувати. Тут питання лише у тому, чи бажає депутат цим займатися. Запевняю Вас, у депутатів від партії «УДАР» таке бажання є, і ми завжди готові відстоювати інтереси львів’ян.

Чи відчуваєте Ви зворотний зв’язок з тими, кому допомагаєте? Чи знаєте, як львів’яни ставляться до вашої політичної сили?

– Безперечно, кращою нагородою, і, одночасно, свідченням якісної роботи наших депутатів є величезна кількість подяк від мешканців міста. Наприклад, завдяки нашому втручанню в одному будинку Львова замінили систему опалення, в іншому – каналізацію, відремонтували дах, ще десь поставили лавочки, зрештою, просто прибрали територію біля будинку. Це ті проблеми, які ми зараз вирішуємо. Ми намагаємось не афішувати таку роботу, адже вважаємо, що це – щоденна праця кожного депутата, і на цьому не варто робити собі якийсь піар.
У місцевих радах політика має відійти на другий план

Зрозуміло, що вирішувати проблеми львів’ян набагато ефективніше можна тоді, коли є потужна депутатська фракція. Менш чисельним фракціям для того, аби провести якесь рішення, доводиться домовлятись з іншими фракціями та групами. На чию підтримку може розраховувати партія «УДАР» у Львівській міській раді?

– Ми намагаємось уникати будь-яких політичних конфліктів у міській раді. Переконаний, що політика має відійти на другий план, адже міських обранців перш за все має цікавити господарство міста, його економіка. Тут усі ми повинні одностайно вирішувати проблеми львів’ян. Будь-які політичні розбіжності породжують конфлікти, які, у свою чергу, роблять неможливою співпрацю у вирішенні проблем міста. Якщо у нас виникає потреба у підтримці інших фракцій, як правило, ми її отримуємо – бо спілкуємося між собою, обговорюємо проблеми і знаходимо спільну мову.

Які успіхи в представників партії «УДАР» у Львівській обласній раді?

– У Львівській обласній раді ми маємо керівні посади у двох комісіях: члени партії «УДАР» є секретарями комісії з питань регулювання земельних відносин, адміністративного-територіального устрою та планування територій, архітектури та будівництва, а також комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму. Це – досвідчені люди, котрі знають, як працювати для того, аби захистити інтереси мешканців області. Власне, у Львівській обласній раді ми намагаємось уникати питань, що не несуть у собі вирішення якихось конкретних проблем, а базуються на політичному популізмі. Представники «УДАРу» в обласному парламенті – люди компетентні, і саме цим наша політична сила вирізняється серед інших.

Ярославе, Вас уперше обрали депутатом. Розкажіть, чи важко було розпочинати працювати у міській раді, чи дається взнаки брак досвіду?

– Для мене такий вид роботи не є абсолютно новим, адже я до свого обрання був помічником депутата міської ради. Я працював із документами, писав депутатські запити, вивчав роботу міської ради. До того ж, я та мої колеги пройшли спеціальні тренінги для новообраних депутатів, ці тренінги організували різними організації та фонди. На цих заняттях нас знайомили з основним принципами роботи депутата.

Окрім депутатської роботи та активної політичної діяльності, чим Ви ще займаєтесь?

– Я є директором успішного підприємства, яке росте та розвивається. Ця робота дає мені можливість утримувати сім’ю. Хоча, мушу сказати, що саме політична діяльність забирає в мене найбільше часу.
Перемога Віталія Кличка – це перемога усієї України

Ви були присутні у Кельні під час останнього бою Віталія Кличка з кубинцем Солісом. Поділіться своїми враженнями від цього бою.

– Я не є боксером, і не можу говорити про цей бій з професійної точки зору. Та особисто я дуже тішусь з того, що Віталій Володимирович знову продемонстрував на весь світ міць та силу українського удару. Думаю, що для самого Віталія Кличка швидке закінчення поєдинку стало несподіванкою, адже він не звик легко перемагати. Перемога – це завжди результат важкої та копіткої праці. Якщо хтось стверджує, що хотів побачити шоу, я б волів бачити перемогу усієї України, бо саме так я сприймаю кожну особисту перемогу лідера нашої партії. Кличко перемагає і в спорті, і в політиці, про що свідчить результат нашої політичної сили на місцевих виборах, адже ми здобули 395 депутатських мандатів, незважаючи на те, що ми – молода партія. Що ж до спорту, то я впевнений: кожен бій Кличків робить для позитивного іміджу нашої держави набагато більше, аніж усі політики разом узяті. Тому я щасливий – ми ще раз отримали нагоду відчути гордість за Україну.

Розмовляв Віктор Біщук,
Західна інформаційна корпораціяСоздан 19 окт 2011  Комментарии       
Всего 1, последний 1 год назад
telemaster 13 авг 2017 ответить
https://livesurf.ru/promo/121886
система раскрутки сайтов
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником