Ярослав Гінка

9 Травня у Львові – це добре зрежисований фільм, – Ярослав Гінка
Корінь зла подій, що відбулися 9 Травня у Львові, – у ВРУ, яка прийняла провокативне рішення про вивішування червоних прапорів.

Про це у коментарі  11 травня заявив голова ЛОО партії «УДАР» Віталія Кличка, депутат Львівської міської ради Ярослав Гінка.

«Це було зроблено для того, щоб впродовж двох тижнів мусолилась тема протистояння з боку патріотичних сил: з одного боку – ВО «Свобода», а з іншого боку – партії «Русскоє єдінство» та «Родіна». Одні й інші у коментарях, виступах намагалися погрожувати одне одному, і від цього ситуація ставала усе більш напруженою», – вважає депутат Гінка. Далі було рішення суду. І, як каже депутат, шість автобусів, які мали приїхати до Львова, відмовилися приїжджати. Але вже всі підготувалися до якогось протистояння, і рішення суду було порушено. «А це злочин, і винні обидві сторони», – наголошує він.

Причину цього всього, за його словами, слід шукати на геополітичному рівні. На думку Гінки, це було вигідно, перш за все, Росії. «Бо вже 9 Травня всі російські новини показали жахливі сюжети зі Львова – це те, чого вони добивалися. Адже недаремно до Львова відрядили знімальні групи РТР, НТВ, перший канал «Росія». Вони знімали страшний фільм, на замовлення РФ. І все впирається в банальну річ – президентські вибори в Росії, щоб ще раз показати, що в Україні такі справи. Адже насправді це все діє на розкол України, це провокації», – говорить Гінка.

Важливо, каже депутат, з’ясувати, хто замовник і сценарист цього фільму. «Питання також до правоохоронних органів: чому вони зайняли таку пасивну позицію», – каже Ярослав Гінка.

Що стосується заяв про відставку губернатора і мера, то, за його словами, слід поставити питання інакше: а чи не несуть разом із ними відповідальність один і другий депутатський корпус – обласної і Львівської міської рад? «Скажімо, якщо вже ставити питання про недовіру міському голові, тоді вже треба ставити питання і про розпуск ради. Тому що носієм влади у Львові є депутатський корпус. І не припустимо, коли мої колеги-депутати потрапили в ці жахливі кадри, коли з людей похилого віку зривають георгіївські стрічки, виривають квіти, шарпають їх. Це справа кожного – Львів толерантне місто і кожен має право висловити свою думку. Інше питання, чому правоохоронці пропустили цей червоний прапор?», – говорить Гінка. Але він переконаний, що всі зіграли свою роль. А як наслідок, тепер порушують питання про позбавлення Львова «Євро-2012».

Щодо заяви Держдуми, яка звернулася до української влади, Гінка переконаний, що Росія не має права втручатися в національні питання України. Але є один нюанс: під час цих сутичок у Генконсула РФ у Львові видерли вінок. І саме за це чіплятиметься Держдума, яка вважає це наругою над своїм дипломатичним представником.

Создан 11 мая 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником