Ярослав Гінка

Ярослав Гінка: Реальна політика, якою займаються члени нашої партії, багато в чому носить непублічни
Голова фракції «УДАР»,Львівської міськради, голова ЛОО партії «УДАР» Віталія Кличка Ярослав Гінка — про депутатську роботу

Чому мало чути про партію та Вашу роботу на Львівщині?

Насправді Ваше запитання - це лише докір, в значній мірі справедливий, що «Удар» та я особисто на даному етапі мало приділяємо уваги піару в пресі і не більше.

Більшість сучасних політиків вважають, що піар – це головна складова їхнього успіху, і кожний свій крок намагаються фіксувати у пресі, а деякі взагалі настільки увірували в силу останньої, що нічим іншим не займаються, як бігають по телепередачах та роздають інтерв’ю. Ми в «Ударі» не поділяємо таких віртуальних підходів. Адже за красивою вітриною – пустота. Тому, коли доходить справа до чергових виборів, політикам-піарщикам немає з чим йти до людей. Реальна ж політика, якою займаюся я та члени нашої партії «Удар» сьогодні, не така, і багато в чому вона носить наразі непублічний характер. Вирішуючи проблеми людей, в нас, з одного боку, просто не залишається часу на те, щоб крутитися перед камерами. З іншого ж, коли ти реально допоможеш людині, зробиш справжню справу, і ця людина тебе щиро за це віддячила добрим словом, переконаний, не вартує про це писати і доповідати на всю країну.

Я, як політик, бачу в пресі свого партнера у вирішенні проблем міста та громади, і хочеться спілкуватися з журналістами не за гроші, а відчувати їх свідому безкорисну підтримку конкретних справ. Такі справи в нас є і коли ми піднімаємо реальні проблеми, то про це пишуть всі львівські видання, як це було нещодавно, коли саме фракція партії «Удар» міськради стала на захист інтересів квіткарів у Львові чи підприємців з Привокзального ринку.

Ви є секретарем комісії економічної політики. Над чим працює комісія?

Я особисто вкрай невдоволений тим, як працює наша комісія і рішуче виступаю за зміну стилю її роботи.

Розробка стратегічних питань в сфері економіки – важливе завдання для розвитку міста. На жаль, наша комісія цьому приділяє мало часу, а здебільшого її сили витрачаються на з’ясування стосунків з виконавчою владою. Я також багато в чому незадоволений тим, як сьогодні в багатьох випадках працюють чиновники міськради, але займатися наведенням порядку на цій ділянці повинен той, хто безпосередньо керує цими людьми і має на це повноваження – мер міста. Завдання ж депутатів – членів комісії полягає, на мою думку, в іншому, а саме – знайти оптимальні варіанти вирішення важливих соціально-економічних проблем, які сьогодні душать місто і не дають йому нормально розвиватися. Перша з них - допомогти наповнити бюджет міста реальними грошима, друга – прослідкувати, щоб ці гроші не просто роздавалися чи закопувалися в землю, а працювали на економічне зростання міста. Для цього необхідні ефективні інвестиційні програми, яких немає, інфраструктурні проекти, про які ніхто сьогодні не думає, гармонійні соціальні програми, а не мінімальна соціальна допомога далеко не всім, хто її потребує. Своє бачення я виклав колегам по комісії і мені приємно, що мою позицію поділяють Роман Федишин, Василь Трач, Андрій Хомицький та інші депутати. Але, на жаль, наразі ми є в меншості.

Проте, існує ще одна проблема, вирішити яку наразі неможливо. Всі рішення комісії, як відомо, виносяться на обговорення у фракціях. У міській же раді існує більшість однієї політичної сили ВО «Свобода». І саме від її позиції, а не від комісії, залежить рішення, яке приймається в залі. Наразі ця політична сила не демонструє бажання займатися конкретними соціально-економічними проблемами міста та його мешканців. Політична проблематика вже декілька місяців домінує в сесійному залі міськради. Зараз у нас найголовніша тема – це події 9 травня, потім будуть події 22 червня, 17 вересня. А от часу на те, щоб розібратися детально в реальних питаннях, постійно бракує. Впевнений, що така високозаполітизована робота міськради незадовільно сприймається виборцями.

Як депутат, я сьогодні намагаюся максимальну увагу приділяти безпосередній роботі з мешканцями, позаяк робота в комісії та сесійному залі міськради не дає відчутних результатів, а відтак не приносить задоволення. І на комісії, і на засіданні ради найбільше, що я сьогодні можу зробити, лише озвучити якусь проблему чи питання, а от добитися від колег її колективного вирішення – й годі мріяти.

Ви хочете сказати, що «свободівська» більшість в міськраді абсолютно ігнорує думку меншості, до якої належить і фракція «Удар»?

Напевно, їм так би хотілося, але в дійсності не виходить. І не виходить лише по одній причині: «Удар» має здатність говорити правду, має право критики і користується ним. Головне – ми маємо чітку позицію, продиктовану реальними інтересами громади. А те, що ця позиція не завжди збігається з позицією більшості у міськраді — це явище, яке, на моє переконання, не на користь останньої.

Хочу публічно заявити, що я та інші депутати-члени фракції «Удар», навіть якщо ми зараз і в меншості, діємо виключно в інтересах громади, хоч якби пафосно це не звучало. Ми виступали і виступаємо проти, а відтак не підтримуємо і не приймаємо участі в будь-яких домовленостях, в основі яких лежать бізнесові чи приватні інтереси депутатів чи осіб, які за ними стоять. Я усвідомлюю, що це душе складна і вкрай непопулярна позиція, але не бачу іншого шляху з честю виконате обіцяне моїм виборцям.

А як складається Ваша співпраця з мером Садовим?

Вона також ще не до кінця вибудована. І причини цього різні. З одного боку, напевно нам, молодим депутатам не вистачає досвіду. З іншого, Андрій Іванович також ще не усвідомив зміну реалій та настроїв, котра відбулася серед депутатів після виборі, а отже, працює з ними за старими «договірними» схемами.

Фракція «Удар» наполягає на побудові чітких і прозорих стосунків між виконавчою та законодавчою гілками міської влади. Кожна пропозиція міського голови та його команди повинна бути вмотивована інтересами громади, відповідати реальному стану речей. Якщо ж вона знайшла підтримку депутатів, то повинна бути обов’язково реалізована. А не так, як це зараз відбувається: Львівська міська рада з подачі виконавчих органів закладає зобов’язання в бюджет перед вчителями, лікарями, а потім мер Садовий розповідає, що в міста немає грошей на те, щоб виконати ці обіцянки.

У цьому плані мене зараз непокоїть ситуація з виплатами вчителям. Свого часу я ініціював прийняття міськрадою ухвали про додаткове виділення 9 млн. грн. на виплати вчителям. Проте, ця ідея була заблокована міським головою, який до цього часу не підписав цю ухвалу, але й не ветував її.

Чи підтримуєте Ви ідею впровадження громадських колегій у міськраді?

Це не просто ідея, це – лакмусовий папірець для виміру реальної прозорості та відкритості роботи структур міської ради. Їх запровадження засвідчить реальне бажання і мера, і депутатів працювати на користь громаді і дослуховуватися до думки останньої. Особисто я максимально підтримую цю ідею у будь-якому її варіанті: створення громадських колегій або при управліннях міськвиконкому, або при комісіях міськради. Але, на жаль, депутатська більшість ні минулої каденції, ні теперішньої, тим більше чиновники міськради не готові до цього. Смішним виглядає заява депутатів від «Свободи», що для цієї доброї справи бракує приміщень. Не приміщень бракує, а бажання стати реально підконтрольними громаді.

Як Ви працюєте з мешканцями над вирішеннями їх проблем?

Я би виокремив в цій роботі два напрямки.

Перший, «Удар» сьогодні згуртовує навколо себе громадські організації, створені мешканцями Львова і тісно працює з ними над вирішенням конкретних проблем різних соціальних груп. Так, ми підтримали акції протесту підприємців ринку «Привокзальний» у Львові, адже вважаємо, що керівництво ринку рейдерським способом позбавило їх права на власність торгових павільйонів. Головна мета – відстояти інтереси людей у судах, допомогти їм юридично.

Так само ми долучилися до протестів квіткарів Галицького ринку і підтримали вимоги їхньої громадської організації щодо забезпечення місцем праці у центрі. Разом з Галицькою районною адміністрацією домоглися від ректорату ЛНУ ім. Івана Франка тимчасового дозволу на продаж квітів у дворику бібліотеки, що розташована поблизу ринку. Зараз працюємо над тим, щоб квітникарям дали постійне місце роботи. Це - наші виробники, це - сезонна квітка, це не перекупщики, тому їх треба підтримувати. Їх не так багато і це їхній єдиний заробіток сьогодні. Сподіваюся, що в цьому питанні нас підтримують як мер Садовий, так і більшість депутатів міськради.

«Удар» також співпрацює з молодіжними громадськими організаціями, з молоддю УКУ, з комп’ютерною академією ШАГ, допомагаємо ГО «Джерело». Наші активісти активно задіяні в програмах боротьби зі СНІДом, займаються просвітницькою роботою серед молоді.

Другий напрямок – це робота з конкретними зверненнями виборців, адресна допомога людям у вирішенні їх проблем, іншими словами благодійна діяльність. Її фінансування відбувається перш за все за рахунок депутатських фондів допомоги. Проте про неї я не хотів би розповідати детально, бо всі знають, яка безмежна кількість людей сьогодні бідує, їм бракує найнеобхіднішого: грошей на ліки, на ремонт даху, на лікування чи похорон. І якщо нам вдається реально допомогти в таких ситуаціях, то тут немає чим вихвалятися, це – людський, а не депутатський, обов’язок.

«Удар» і Ви персонально як кандидат на мера робили ряд обіцянок виборцям. Чи реально їх виконати за умови, що партія опинилася в меншості в міськраді?

Я нагадаю основні положення програми, з якою ми йшли на вибори: створення технопарку на базі Львівської політехніки, розвиток і підтримка спорту, створення бізнес-інкубаторів для молодих підприємців, для випускників ВНЗ, сприяння молодіжному будівництву. Ці ідеї позитивно сприймаються іншими політичними силами, представленими в міськраді, але наразі лише на рівні ідей. Втім, якщо нам не вдасться переконати більшість і допитися їх реалізації на даному етапі, переконаний, через п’ять років, більшість в міськраді формуватиметься за участю нашої партії, а тому ми жодним чином не відмовляємося від задекларованих пріоритетів і якщо не зараз, то з часом обов’язково їх реалізуємо.

 

Розмовляла Олександра Бодняк


Создан 19 окт 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником