Ярослав Гінка

 

Арбузов дав задній хід. Але репутацію "недоума" вже не відмиєш

Національний банк України починає назад відкручувати гайку, яку він так бездумно закрутив пару тижнів тому. Сьогодні стало відомо, що відомство Сергія Арбузова вирішило «спростити і зробити максимально зручними для населення угоди з купівлі-продажу валют»Текст заяви не можна читати без сліз розчулення. «Національний банк України продовжує вдосконалювати процедуру валютно-обмінних операцій для фізичних осіб», - з пафосом йдеться в заяві.
Виявилося, мова йде про те, щоб скасувати те непродумане рішення, за яким обмін валюти можна було зробити тільки за пред'явленням паспорта, причому в обов'язок працівників обмінних пунктів ставилося ксерокопіювання документа.
Нововведення викликало бурю емоцій як серед громадян, так і серед гостей Україні. Постійно носити з собою паспорт виявилося обтяжливим, до того не було ніяких підстав вважати, що особисті дані громадян не потраплять до шахраїв і бандитам.
Як пише голова НБУ, його відомство врахувало реакцію суспільства.
«Ми дозволяємо банкам купувати валюту у фізичних осіб при пред'явленні ними будь-якого документа, що посвідчує особу. При цьому копіювання документів не здійснюється. Ці нововведення незабаром вступлять в силу і будуть діяти до закінчення чемпіонату «Євро-2012», - милостиво сповіщає пан Арбузов і додає, що для працівників НБУ «головне, щоб населення вільно, зручно, без нарікань мало можливість здійснювати валютно-обмінні операції».
В останньому можна засумніватися: адже якби це було так, то в НБУ б не забули відому приказку: "Сім разів відміряй, один раз відріж».
Поспішність і «необдуманість», з якими були прийняті нововведення, що зазнали в жах українців і приїжджих, говорять про те, що пану Арбузову не вистачає досвіду і знань.
Незабаром після призначення в 2010 році пана Арбузова на цей пост, нагадаю, портал Українська правда писав: «Півроку тому прізвище Сергія Арбузова не було відомо не тільки громадянам чи журналістам, але навіть провідним банкірам. Сьогодні ця 34-річна молода людина очолила НБУ, засвідчивши тим самим повну деградацію Верховної Ради, яка проголосувала за нього "наосліп", навіть не поцікавившись світоглядом або підходами на новій посаді. Ставленик "Сім'ї" отримав у свої руки головний друкований верстат в державі, який є ключем до її національної безпеки та добробуту громадян, а також ресурсом практично необмеженого збагачення. Сімейність і клановість - це загальні риси, що об'єднують Януковичів і Арбузова».
При такому підході до кадрових питань від НБУ, і не тільки від НБУ, можна чекати будь-яких сюрпризів.Создан 19 окт 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником