Ярослав Гінка

 

Гінка: США вирішили розсмішити Лукашенко, або Як не дати Януковичу пройти точку неповернення

Вчора Обама підписав закон, яким запроваджується новий пакет санкцій щодо протидії злочинній практиці придушення опозиції та порушення прав людини з боку білоруського режиму Лукашенка.У документі також міститься заклик до Міжнародної федерації хокею відмовитися від проведення в Білорусії чемпіонату світу з хокею у 2014 року.

Думаю, американці в змозі добитися перенесення або скасування Чемпіонату, якщо «останній тиран Європи» не звільнить політв’язнів.

Звичайно, Лукашенко навіть ця перспектива може не пройняти: він вже давно перейшов межу розумного.

Але поглянемо на нашу країну. У нас теж може виникнути така ситуація, і хоча до білоруського свавільника Віктору Федоровичу поки що далеко, але якщо його не зупинити, одного разу ми можемо прокинутися в «Білорусії». Однією ногою ми вже там перебуваємо: адже в Україні також з’явилися політв’язні, принаймні, так вважає глава найвпливовішої політсили континенту – Європейської народної партії – Вілфред Мартенс.

Чи потрібно позбавляти нас через це Євро-2012? Деякі ЗМІ вже повідомляли, що над цим питанням міркують, зокрема, деякі члени німецького бундестагу.

Я особисто вважаю такі заходи малоефективними, а в деяких випадках – просто нездійсненними. Справа не в тому, що може «впертися» МХФ, ФІФА, УЄФА або інша міжнародна організація, з ними при бажані можна знайти порозуміння. Але ж санкції проти держави – це не санкції проти його правителя! Наші владоможці цього не розуміють. Ось побачите, як буде зубоскалити у зв’язку з ініціативою США білоруський тиран.

Якщо проти Лукашенка санкції вже дещо припізнілі, то стосовно режиму Януковича – мабуть, саме час.

Вважаю, що точка неповернення для Віктора Федоровича ще не пройдена. Так, зроблено чимало речей, які відштовхують Євросоюз і дратують США. «Донецькі» серйозно підірвали довіру українських громадян до влади і правосуддя, міжнародний імідж України ґрунтовно зіпсовано… Але головний «регіонал», на щастя, в тому числі і дня нього самого, не віддавав наказу на масові переслідування людей і стрілянину по демонстрантах.

Здавалося б, поле для маневру ще є. Проте Янукович – наперекір величезній кількості політиків, дипломатів і різного роду політконсультантів – не тільки не намагається маневрувати, але і діє вкрай нераціонально.

Знайти цьому логічне пояснення надзвичайно важко, просто рідкісний випадок. Як висловився наш відомий письменник Андрухович, «Янукович поводиться, як хуліганський шкет». Порівняння просто вбивче. Звучить – як діагноз.

А тепер скажіть: що роблять зі «шкетом», якщо той хуліганить? Задають йому прочухана? Вірно.

Політикам ЄС і США треба зрозуміти, що їх політкоректні висловлювання на тему понівеченого правосуддя та інших «демократичних перекосів» в Україні, не сприймаються кланом Януковича – менталітет інакший. Наші владоможці пройшли такі «університети», що європейські в’язниці можуть здатися ґречними пансіонатами. Впливати на таких людей словами – тільки плекати даремні ілюзії.

Багато домоглися європейські лідери, намагаючись врятувати екс-прем’єра Тимошенко від політично мотивованого суду? Янукович, як заявляли високі чини Євросоюзу, їм чогось там наобіцяв. Але він – господар, володар свого слова – як його дав, так і забрав назад.

Які ж повинні бути міжнародні санкції проти нового авторитарного режиму? Перш за все, вони повинні бути своєчасними, дієвими і непохитними. А найголовніше – від них не повинен страждати простий громадянин держави!

Переконаний, що санкції до представників авторитарних режимів повинні бути адресними, з прізвищами.

У світових ЗМІ, наприклад, неодноразово повідомлялося, що спецслужби західних країн володіють інформацією про походження величезних статків, які нажили (звісно з чиновницьких зарплат) деякі українські державні мужі. Чому б цю інформацію, дуже випадково, не «злити» в міжнародні судові інстанції країн Європи та США? Незалежні прокурори цих країн із задоволенням би пройшлися слідами «брудних» грошей наших нуворишів з берегів Дніпра, які обзавелися дорогою нерухомістю та повідкривали мільйонні рахунки в закордонних банках. І Україні добре – очищується, і світовій спільноті – користь.

Вдарити по особистих рахунках окремих чиновників, ретельно перевірити походження їх нерухомості, заборонити в’їзд в ЄС і США конкретним особам, причетним до порушення прав людини і політичномотивованим судовим процесам над опозиційними політиками – тільки такі дії зможуть зрозуміти представники владного клану, що керує нашою країною авторитарними методами.

В особливо ж безнадійних випадках потрібно підключати Гаазький трибунал. За Лукашенко він, мабуть, вже давно плаче.

 Ярослав Гінка,

голова ЛОО партії УДАР, депутат Львівської міськрадиСоздан 03 фев 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником