Ярослав Гінка

 

Хто підживлює свавілля при призначенні соціальної допомоги

З’явилася тривожна інформація про те, що незаможним громадянам стали урізувати соціальну допомогу. Це не може не викликати обурення, адже гуманність держави багато в чому визначається саме тим, як вона допомагає людям вижити в непростих життєвих умовах, оЧому раптом ослабла підтримка незахищених верств населення з боку держави? Експерти стверджують, що основною причиною цього – правовий нігілізм соціальних інспекторів і корупція. Таку думку, зокрема, висловила 31 січня в ході зустрічі з журналістами експерт Фонду соціальної безпеки Ганна Елькина.«Траплялись випадки, коли інспектор сам довільно вирішував, призначати соціальну допомогу для тієї або іншої сім’ї, чи ні, і, відповідно, виносив ухвалу, абсолютно не з площини нормативно-правових актів ”, – сказала експерт.
За даними фонду, таких кричущих порушень було виявлено в середньому по 2-3 на область. Начебто не так вже й багато. Але існує інша статистика – кількість українців, що отримують субсидію в роки кризи зменшилася удвічі – тоді як попит на соціальну допомогу значно виріс. Тобто проблема явно глибше, ніж вона здається на перший погляд.З недобросовісними соціальними працівниками все зрозуміло  – таких потрібно швидко і безжально звільняти, тим паче, що дефіциту кадрів в державі не має. Складніше – переламати загальну тенденцію на урізування соціальних виплат певним категоріям громадян, що сповідує останнім часом уряд Миколи Азарова.
Досить згадати, як вправно вийшов Кабмін зі скрутної ситуації з браком бюджетних коштів для виплат за рішеннями судів на користь ” чорнобильців”.

 

“Якщо виконувати усі рішення судів, ми отримаємо дефіцит більше, ніж в Греції, думаю, коментарі з цього приводу зайві, адже це реальне скорочення заробітної плати, пенсій, чисельності бюджетників. На теперішню  середню зарплату в 600 євро, яка в Україні є пристойним заробітком, в Греції не проживеш. Невже ми хочемо повторити цей сумний досвід? ” – лякав Микола Янович восени минулого року.
Глава уряду фактично закликав усіх чиновників не виконувати раніше прийняті судами рішення, що зобов’язують нашу державу дотримуватись законів – це був повний нонсенс. І, мабуть, чиновники зметикували, що така позиція і такі висловлювання не сприяють зміцненню правової свідомості громадян і зміцненню державної дисципліни, адже, півтори місяці тому Конституційний суд України, куди звернувся Кабмін, визнав конституційними положення закону  «Про держбюджет на 2011 рік» за яким уряду було надано право визначати порядок і розміри соціальних виплат чорнобильцям, дітям війни і особам, звільненим з військової служби.

Це рішення щонайменше бентежить,  адже згідно ст. 22 Конституції заборонено звужувати права громадян шляхом ухвалення інших Законів. Між тим Законом про бюджет ця конституційна норма проігнорована, і те, що члени КСУ не врахували цей прикрий факт, лише підтверджує загальну думку про серйозну хворобу нашої судової системи.

Зазначеним рішенням Конституційного суду невиконання раніше прийнятих судових рішень з виплати деяким категоріям пільговиків надали вигляд «законності». Але такі витончені дії влади не додають поваги до неї. І провокують прояви «економності» з боку чиновників нижчого рівня – починається довільне трактування правових норм і інструкцій «маленькими» столоначальниками. І, як наслідок, – всепроникна корупція.
Звичайно, в житті будь-якої країни може виникнути ситуація, коли необхідно затягнути паски, щоб запобігти більш глибокого падіння, щоб це «затягування» стало дієвим і реалізовувалося без конфліктів – потрібен національний консенсус і довіра до влади. Щоправда, про яку довіру можна сьогодні говорити, якщо, скорочуючи соціальні виплати «простим» громадянам, нинішня влада зробила усе можливе, щоб зберегти пільги для VIP- чиновників. Тут можна згадати і про Межигір’я і про «роздутий» держапарат чиновників тощо.

Отож, сиплячи прокльони на голови недобросовісних соціальних працівників, що допускають свавілля і тяганину при призначенні соціальних виплат, не забуваємо і про тих, хто їх заохочує до цього.

Благо, що і вибори не за горами…

ДО РЕЧІ. Сьогодні, в інтернеті з’явився документ під назвою “Тези щодо завдань місцевих органів праці та соціального захисту населення із забезпечення соціальних виплат, які фінансуються з державного бюджету”, який пропонує негайно припинити всі соціальні виплати, рішення за якими суд приймав на користь громадян.
Серед іншого, документ вимагає припинити ті виплати, які вже почалися за рішенням суду; ті, рішення за якими прийнято судом, але вони ще не почалися, а також ті, рішення за якими суд може прийняти в майбутньому.

Також від місцевої влади потрібні пояснення, якщо вони все-таки виявляться зобов’язаними здійснити виплату.

У разі, якщо справа перебуває на апеляційному розгляді, чиновникам наказують продовжувати судову тяжбу і подавати всі нові апеляції “незалежно ні від чого”.

Підставою для нових апеляцій потрібно зазначати “нові обставини”, приклад яких наведено в додатку до документа.

“Тези…” в мережі Facebook розповсюдив користувач на ім’я Валерій Рижанков, в профілі якого зазначено, що він політолог, який проживає в Харкові. Печаток, підписів або ж інших розпізнавальних знаків на документі немає.

“Поширюється Міністерством соціальної політики України на Головні управління обласних управлінь праці та СЗН в областях, далі – не нижче від заступника начальника обл. управління, вручається особисто в руки начальникам міських і районних управлінь з усними інструкціями і зобов’язанням непоширення інформації”, – стверджує Рижанков.

 Ярослав Гінка,
голова Львівської обласної організації партії “УДАР”Создан 03 фев 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником