Ярослав Гінка

 

Анекдот від ” регіоналів”: реєстр корупціонерів закрили від громадськості, – Гінка

Новина з сфери жартів: Мін’юст України, який очолює “регіонал” Олександр Лавринович, обмежив доступ до реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.Все правильно, інакше бути не могло. Не може цей режим стати подібним до унтер-офіцерської вдови, яка, як відомо, сама себе висікла. Щоправда, постає інше питання: а навіщо взагалі треба було запроваджувати о той “чорний” список? Відповідаю – для показухи. Щоб народ і світова громадськість думали, що Партія регіонів – не якесь там збіговисько колишніх кримінальних злочинців, “авторитетів” та сумнівних олігархів, а доброчесна команда, що вдень і вночі піклується і розбудовує правову державу.
Варто нагадати, що про створення державного реєстру корупціонерів влада з пафосом оголосила наприкінці минулого року. Українцям обіцяли, що кожен зможе завітати на спеціальний сайт і “перевірити” свого мера або начальника ЖЕКу на причетність до справ про хабарництво. Природно, можна було сподіватися, що це буде інформація про колишніх чиновників: тримати виявленого хабарника на посаді – ще ганебніше для держави, ніж допускати розквіт корупції.
Як з’ясувалося, у ” регіоналів” інший погляд на ці речі.
“Отримувати інформацію про цю, чи іншу людину з реєстру зможуть представники державних органів за офіційним запитом”, – підкреслив заступник начальника Головного управління нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами і іншими органами, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією генпрокуратури М. Вознюк.
Якщо бути послідовними, читати між рядками цей вислів – тоді можна зрозуміти, що в списку корупціонерів знаходяться і теперішні чиновники. А інакше, – навіщо приховувати цей перелік – корупціонерів?
Подейкують, що небажання публікувати прізвища усіх корупціонерів в уряді пояснюють ухваленням закону “Про захист персональних даних” і нормами Конституції, що забороняють вторгнення в особисте життя. Проте корупційні дії - це не особисте життя, чи у ” регіоналів” - це все єдино?
Не випадково експерти з питань боротьби з корупцією вважають, – стати “публічним” реєстру корупціонерів завадив острах чиновників, які самі можуть потрапити до цього списку. До речі, як уїдливо помітив один коментатор, боротьба з корупцією в нашій країні, оголошена президентом Януковичем, набула анекдотичного характеру.
Навіщо так уїдливо коментувати? Можливо, панове-”регіонали” нічого поганого не мали на меті? А просто вирішили пожартувати, – добрі анекдоти піднімають настрій, а гарний настрій так потрібен нашим згорьованим громадянам.
Ось тільки з гумором у “регіоналів” дуже, мабуть, проблематично – бо якщо закриття реєстру корупціонерів – це жарт,  тоді він вийшов невдалим та чорним.

 Ярослав Гінка, голова Львівської обласної організації ПП «УДАР Віталія Кличка»Создан 03 фев 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником